Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Proudnice TURBOMATIC 180 (D25)

Proudnice TURBOMATIC 180 (D25) Proudnice TURBOMATIC je určená pro hašení ohně proudem, sprchou, vodní stěnou a pěnou. Dochází k rovnoměrnému rozptylu... celý popis
10 000 Kč
8 264 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:PR055
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Proudnice TURBOMATIC 180 (D25)

Proudnice TURBOMATIC je určená pro hašení ohně proudem, sprchou, vodní stěnou a pěnou. Dochází k rovnoměrnému rozptylu vody. Regulace proudu: během operace na 50, 100, 150, 180 l/min (při 6 bar) Barva: červená (může se měnit, aktuálně červená)

Obsluha: Před použitím je třeba proudnici TURBOMATIC spojit s požární hadicí. K tomu slouží nalisovaná spojka D25, ke které se připojí hadice se spojkou D25. Proudnici držíme jednou rukou za anatomicky tvarovanou pistolovou rukojeť. Veškeré ovládání (tzn. regulaci průtoku a změnu požadovaného tvaru proudu) provádíme druhou rukou. Průtok vody nebo směsi vody a pěnidla regulujeme vestavěným kulovým uzávěrem pomocí ovládací třmenové páky. Ovládací třmenová páka kulového uzávěru má polohu otevřeno - k sobě, nebo polohu zavřeno - od sebe. Otáčením gumového kroužku v střední části proudnice  (mezi rukojetí a hlavicí proudnice) se nastavuje požadovaný tvar proudu. Otáčením doleva se mění tvar proudu nejprve na plný proud, poté sprchový proud a nakonec na vodní clonu. Otáčením PVC hlavice proudnice dochází k nastavení požadovaného průtoku: 50, 100, 150 nebo 180 l/min. V případě potřeby hasit pěnou, je třeba smíchat vodou s pěnidlem (v přiměšovači pěny) před přivedením směsi proudnice. Na hlavici proudnice se připevní pěnový nástavec pro proudnici  Turbomatic, který z přiváděné směsi vody a pěnidla vytváří pěnu. Ostatní ovládání proudnice je stejné jako při hašení vodou. Nasazení a sundání pěnového nástavce se provádí při zavření proudnice - ovládací třmenová páka je v poloze polohu zavřeno. Proudnice nevyžaduje zvláštní údržbu. Po zásahu, při kterém došlo k hašení pěnou, je třeba proudnici i pěnový nástavec důkladně propláchnout čistou vodou, aby nedošlo k zaschnutí smáčedla v hlavě proudnice a v ovládacím ventilu. Proudnice a pěnový nástavec se nechá vyschnout ve svislé poloze s otevřeným ventilem. Po vyschnutí se proudnice uloží v libovolné poloze a je takto připravená k dalšímu zásahu. 

Máte dotaz kontaktujte nás

Telefon: 778029797 Pracovní doba pro hovory : 8-18
Zboží zařazeno v kategoriích
Fakturační adresa:

Bear Rescue 

Lidická 19

Brno

Kamenná prodejna:

NASIHASICI.CZ

Prostějovská 3

79821 Bedihošť

 

 

 

Kontakt
Logo
NASIHASICI.CZ
Pracovní doba pro hovory : 8-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
G-ZGRKJD48KR