Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Hasičská výzbroj
  3. Proudnice
  4. Proudnice sportovní
  5. Proudnice KLIMEŠ K - s křížkem

Proudnice KLIMEŠ K - s křížkem

Proudnice KLIMEŠ K - s křížkem Proudnice jsou osazené tryskou s průměrem 12,5 mm a koncovkou (krytkou) v průměru 28. Lze si ale zvolit i trysku 13 mm... celý popis
2 045 Kč
1 690 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:PR131
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Proudnice KLIMEŠ K - s křížkem

Proudnice jsou osazené tryskou s průměrem 12,5 mm a koncovkou (krytkou) v průměru 28. Lze si ale zvolit i trysku 13 mm nebo koncovku větší (40 mm), případně i kombinaci barev. Tuto volbu uveďte do poznámky k produktu, (počítejte ale s delší dobou dodání a úpravou ceny). Varianta proudnice s křížkem. Proudnice jsou určené především pro hasiče, zejména pro jejich sportovní soutěže a nácviky. Odpovídají požadavkům a Pravidlům požárního sportu a Plamenu pro mládež v České a Slovenské republice. Pro zlepšení vlastností materiálu a jejich vzhledu, jsou proudnice dodávány s povrchovou úpravou dekorativním eloxováním a tryska se speciální úpravou. Lze si zvolit z 9 barev, tj. červená, oranžová, zlatá, zelená, modrá, růžová, fialová, titanová, černá. Délka a hmotnost proudnice je přizpůsobena potřebám „proudařů“ - aby co nejméně překážela při běhu a při výstřiku vody byl zpětný ráz co nejmenší (aby co nejméně "kopala"). Pracovní tlak proudnic max. 1,6 Mpa. Bez spojky je hmotnost proudnice cca 555 gramů. Se spojkou DIN (STORZ) je délka proudnice, včetně ozubů cca 420 mm. Vnitřní průměry, resp. redukce průměrů jsou přizpůsobeny co nejmenším hydraulickým ztrátám na proudnici a dosažení pokud možno co nejlepšího kompaktního výstupního proudu. Proudnice jsou rozebíratelné a mají výměnné trysky. Jsou osazeny tryskami o průměru 12,5 mm (+/-0,1 mm) případně 13 mm. Proudnice jsou na straně ke spojce ukončeny závitem G2 a lze na ně připojit spojku používaného standardního systému v příslušné zemi. V ČR, Slovensku a Německu je to systém STORZ. Proudnice je bez pevné spojky C52, vhodné spojky najdete v souvisejícím zboží pod výrobkem. Uvedená cena je za jeden kus proudnice.

Návod k používání Proudnice                                                                                                            Klimeš Proudnice jsou určené především pro hasiče, zejména pro jejich sportovní soutěže a nácviky. Odpovídají Pravidlům požárního sportu a Plamenu pro mládež.  Proudnice jsou vyráběny z Al slitin. Pro zlepšení vlastností materiálu a jejich vzhledu, jsou proudnice dodávány s povrchovou úpravou dekorativním eloxováním. Lze zvolit z 9 barev, tj. červená, oranžová, zlatá, zelená, modrá, růžová, fialová, titanová a černá. Případně jde tyto barvy libovolně kombinovat.  Tryska je bez povrchové úpravy nebo s kompozitní povrchovou úpravou s teflonem. Je to povrch s velmi nízkým dynamickým třením a se zvýšenou tvrdostí povrchu. Délka a hmotnost proudnice je přizpůsobena potřebám „proudařů“ - aby co nejméně překážela při běhu. Pracovní tlak proudnic max. 1,6 Mpa. Bez spojky je hmotnost proudnice cca 430 gramů a délka, rovněž bez spojky cca 400 mm. Se spojkou DIN (STORZ) je délka proudnice, včetně ozubů cca 420 mm. Vnitřní průměry, resp. redukce průměrů jsou přizpůsobeny co nejmenším hydraulickým ztrátám na proudnici a dosažení pokud možno co nejlepšího kompaktního výstupního proudu. Proudnice jsou rozebíratelné a mají výměnné trysky. Jsou osazeny tryskami o průměru 12,5 mm (+/-0,1 mm) nebo 13 mm. Proudnice jsou označeny výrobcem (www stránky). Proudnice jsou na straně ke spojce ukončeny závitem G2 a lze na ně připojit spojku používaného standardního systému.                                                                             Důležité pokyny pro uživatele/obsluhu                                                                                 Proudnice smíte používat pouze způsobem odpovídajícím jejich určení. Proudnice jsou určeny pro používání čisté vody. Jakékoliv příměsi ve vodě vedou k poškození vnitřních částí a zejména trysky!!! K používání podle určení náleží rovněž dodržovat důležité pokyny uvedené v tomto návodu a dbát na všechny předpisy vydané oborovými profesními organizacemi. Obsluhující osoba je povinna obeznámit se s manipulací. Před každým použitím: zkontrolujte funkčnost zkontrolujte pevnost připojení trysky, spojky a všech závitových spojů přesvědčte se zda je proudnice bezpečná. Trysky podléhají přirozenému opotřebení a musí se pravidelně kontrolovat a v případě potřeby vyměnit. Paprsek s kapalinou nikdy nemiřte na osoby! Chemické přísady, vysoké teploty a tlaky vedou ke zraněním! Vnitřní část proudnice (případně jenom trysky) doporučuji ošetřovat pomocí lana o průměru 12 mm, nejlépe staršího horolezeckého.

 

Máte dotaz kontaktujte nás

Telefon: 778029797 Pracovní doba pro hovory : 8-18
Fakturační adresa:

Bear Rescue 

Lidická 19

Brno

Kamenná prodejna:

NASIHASICI.CZ

Prostějovská 3

79821 Bedihošť

 

 

 

Kontakt
Logo
NASIHASICI.CZ
Pracovní doba pro hovory : 8-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
G-ZGRKJD48KR